Boh má prácu pre každého človeka.

(Ernest Hemingway)

Turnaj v stolnom tenise a v stolnom futbale - 16.02.2013

           Fotogaléria Fotogaléria

V našom cirkevnom zbore sa v jednu februárovú sobotu( 16.2.) stretla partia chlapov a pán farár:-) ( farár- to značí, ešte viac ako chlap), aby si zmerali sily v stolnom tenise a aj v stolnom futbale. Aj my, muži v najlepších rokoch vieme v sebe prebudiť športovú (mľan)dravosť a s chuťou si zahrať "stolové hry". Úvodnou pesničkou a modlitbou sme na "ihrisko" pozvali aj Pána Boha. Verím, že tam bol a tešil sa s nami.

Náš športovo založený presbyter Janko Maruškin všetko do bodky premyslel, popozýval bratov z nášho zboru, pripravil rozpisy zápasov, materiálno-technicky zabezpečil čo bolo treba a ... nakoniec si celý turnaj aj vyhral :-). Teda ten v stolnom tenise. Za všetko mu patrí veľké "ďakujeme".

V stolnom futbale si zasa prišiel na svoje môj braček Paľko Petrovič, ktorý nám dal pocítiť, že na ihrisku stolného futbalu je šéfom on. Získal 1. miesto. My ostatní (čí nás spoznáte z fotografií???) sme zasa vyhrávali v inej "stolnej" hre - a tou bolo sedieť za stolom a papať všetky maškrty, ktoré pre nás pripravili u Maruškinov.

Nešlo o víťazstvo... povedali sme si nakoniec a s pravým chlapským stiskom ruky sme sa rozlúčili. Verím, že páni z nášho zboru neľutovali chvíle medzi svojimi a aspoň trošku sme sa vzájomne lepšie spoznali.

Ján Petrovič