Rozhor sa ohňom nadšenia a ľudia z celého sveta sa prídu pozerť na teba, ako horíš.

(John Wesley)

Stolno-tenisový turnaj 16.3.2019

Okrem otázky kto bude víťazom prvého kola prezidentských volieb nás tretiu marcovú sobotu roku 2019 zaujímalo aj kto sa stane víťazom turnaja v stolnom tenise, ktorý sa každoročne koná na začiatku jari v novom zborovom dome. A veru v kvalitne obsadenom turnaji bolo ťažké tipnúť si víťaza.

Tento rok sa zúčastnilo 10 hráčov - Lukáš Moravčík, Pavol Daxner, Ján Petrovič, Ján Maruškin, Jaroslav Blaško, Tomáš Guttmann, Miroslav Hraško, Matej Hudák, Michal Moravčík, Marek Piták. Vytvorili sme jednu základnú skupinu, kde sa hralo systémom každý s každým. V základnej skupine sa odohralo na dvoch stoloch dovedna 45 zápasov. O krásne výmeny, heroické výkony nebola núdza. Popri hre bolo pripravené aj občerstvenie, každý niečím prispel. Najväčším prekvapením však boli chutné langoše, ktoré nám v kuchynke pripravila Janka Moravčíková, ktorá tohto roku vymenila stolnotenisovú raketu za panvicu:) Vôňa langošov sa rýchlo šírila po celom zborovom dome, a tak bolo niekedy ťažké plne sa sústrediť na hru.

Po odohraní zápasov v základnej skupine sa zostavila tabuľka, prvých osem hráčom z nej postúpilo do ďalších bojov, kde sa už vytvoril hrací pavúk systémom štvrťfinále, semifinále a finále. O tretie miesto si zahrali Pavol Daxner a Michal Moravčík, v kvalitnom zápase sa nakoniec tešil z tretieho miesta Michal Moravčík. Turnaj vyvrcholil finálovým zápasom medzi Tomášom Guttmannom a Jarom Blaškom, a veru bolo sa na čo pozerať, zápas bol veľmi vyrovnaný s množstvom krásnych výmen. Pre víťazov boli pripravené diplomy a nejaká tá sladkosť na doplnenie vyčerpanej energie:) Obdiv a poďakovanie však patrí aj ostatným hráčom, divákom, všetci prispeli svojou prítomnosťou k vydarenému, a sme radi, že už aj tradičnému, podujatiu. Ďakujeme pánu Bohu, že nám dal takýto deň!
Fotogaléria Fotogaléria