Nemá zásluhy ten, kto nemá šťastia.

(Jonáš Záborský)

Semfest - Záriečie - júl 2013

Na rozdiel od môjho manžela ja stanovanie rada nemám. Ale tí, čo boli na Semfeste vlani, aj predvlani a ešte aj rok predtým, vraveli, že na Semfeste je super. Tak sme sa rozhodli, že to tento rok skúsime aj my. Neoľutovali sme. Bolo naozaj super. Počasie prialo, bolo príjemne teplo, miestami aj nepríjemne teplo a miestami aj oblačno. Hlavne, že nepršalo. To je pri stanovaní tiež podstatné.

Vystúpili rôzne hudobné skupiny, odzneli veľmi dobré prednášky a semináre na rôzne témy. Bolo si z čoho vyberať. Z hudobných skupín mňa osobne najviac oslovili skupina October Light a folkrocková kapela z východných Čiech OBOROH. Chlapci z hudobnej skupiny October Light prišli na Semfest rozvášniť dav až z Chorvátska. Účastníci si mohli tiež vybrať aj z množstva športových aktivít napr. vodný futbal, nízkolanové aktivity, ping-pong a i. Pre deti bol pripravený program v detskom stane.

Božím slovom nás sprevádzal brat farár Jiří Kaleta, farár Sliezkej cirkvi evanjelickej a.v. pôsobiaci v Písku pri Jablunkove. Jeho príhovory boli humorne ladené a zaujímavé. Témoa tohtoročného Semfestu bola: "Buď odvážny, vzdaj sa!" Vzdať sa všetkých a všetkého, čo nám bráni na ceste k Bohu. Vzdať sa aj vlastného ega, ktoré je tiež často prekážkou na ceste k poznaniu Boha.

Tak som sa aj ja vzdala pohodlia svojho domova a spolu s manželom sme na Semfest prišli. A oplatilo sa. Pretože chvíľ, ktoré môžeme stráviť s priateľmi v spoločenstve skvelých ľudí nie je veľa a keď takáto možnosť je, tak ju treba využiť a prísť.

A čo sa mi ešte na Semfeste páčilo? Relax stan. O program bolo postarané až do polnoci a komu bolo málo, mohol potiahnuť aj dlhšie. A v takomto prípade taký relax stan určite príde vhod.

Vďaka Pánu Bohu za krásne chvíle a aj takúto možnosť spoločných stretnutí pri Božom slove a hudbe, ktorá znie na Božiu slávu. Som rada, že sme sa ako mládež Cirkevného zboru ECAV Badín mohli spoločne tejto akcie zúčastniť. Verím, že pozitívny pohľad na prežité dni zdieľajú všetci...počnúc p. farárom s dcérou Kristínkou, pokračujúc Lenkou, Zuzkou, Radkou, Katkou, Ivou, Katkou s Janom, Paľom, Lukášom a napokon i mnou, teda Dankou a mojim manželom Mariánom. ( my všetci menovaní sme aj na priložených fotografiách)

Pripravila: Daniela Kozová