Životná múdrosť je dopúšťať sa v každom období života len tých omylov, ktoré sú v súlade s vekom.

(Pablo Picasso)

Kresťanský prázdninový pobyte na Malachove - 2010

Cez jarné prázdniny, v dňoch 24.-26. februára, sme mali naplánovaný výlet do Malachova. V stredu popoludní sme sa my, evanjelická mládež z Badína stretli v Evanjelickom zborovom dome v Malachove. Vybalili sme si kufre a batohy, trochu sme sa oboznámili s prostredím, pomodlili sme sa za požehnanie nášho pobytu a vybrali sme sa pozrieť, kde budeme tráviť nasledujúci deň. Bolo to lyžiarske stredisko Medvedica. Tam sme mali v pláne stroviť nejaké peniaze a hlavne poriadne sa polyžovať. Po návrate "domov" nasledovala chutná večera, na a dobre telesne nasýtení odovzdali sme sa stíšeniu, slovám výkladu Božieho slova o povzbudení, zaspievali sme pár piesní. Hlavná časť večera bola za nami. Potom sa už každý venoval svojim osobným aktivitám. Po tomto namáhavom dni všetci rýchlo pozaspávali.

Na druhý deň ráno sme vstávali veľmi skoro. Naši hokejisti hrali so Švédskom. Zápas sme počúvali v rádiu. Každý netrpezlivo očakával aký bude výsledok. Našťastie sme vyhrali a tak sme sa v dobrej nálade mohli vybrať na svah. Tí, čo nelyžovali išli na túru na Suchý vrch. Počasie nám prialo a tak lyžovačka dopadla výborne. 3 hodiny aktívneho lyžovania dajú človeku zabrať. Poobedie sme trávili rôznymi hrami - lúštili sme krížovky, lúštili sme krížovky, hrali karty a iné rôzne zaujímavé hry. Večer sme samozrejme mali svoju duchovnú hodinku. Čítali sme si a premýšľali sme o Božej vôli podľa 3. prosby Modlitby Pánovej.

V piatok sme sa zobúdzali do pochmúrneho a upršaného rána, čo nám prekazilo naše plány ísť sa znovu lyžovať a uvedomili sme si, že Božia vôľa nemusí vždy korešpondovať s našou vôľou. Ale náladu nám to nepokazilo. Doobedie sme si opäť spríjemnili spevom a hrami. Náš odchod domov sprevádzal hustý lejak. Ale nikomu to veľmi neprekážalo. Buď Pánu Bohu vďaka za tento malý výlet. Strávili sme spolu ako mládež v spoločenstve na Malachove tri krásne dni, na ktoré budeme ešte dlho spomínať.

Fotogaléria

Pripravili:Zuzka a Lenka