To, čo považuješ za problém, je dar, ktorý máš vyriešiť.

(Ludwig Wittgenstein)

Karneval 2015

Keď sme prechádzali okolo fary, nejaký homelesák si od nás pýtal drobné, že vraj na rožok. Pán farár zvolil masku "Čo dom dal" a na karneval sa rozhodol prísť preoblečený za bezdomovca. Samozrejme, že sme mu nijaké drobné nedali (veď beztak tí farári a žobráci stále len niečo pýtajú) a poslali sme ho na karneval, lebo tam sa pod pripravenými dobrotami prehýbali stoly. Okrem koláčikov a parádnej torty boli pripravené aj rožky, presnejšie bagetky a ešte k tomu obložené. Ale pekne poporiadku.

Nový zborový dom dostal v dnešný deň nový šat – karnevalový. Zo stropov viseli pestrofarebné balóniky a lampióny. Na karneval prišli deti nielen z Badína ale aj z evanjelického cirkevného zboru z Banskej Bystrice. Maskami sa zrazu zaplnil celý zborový dom. Prišli šašovia, rôzne zvieratká, papagáj, Myška Mini, rytieri, indián, čert, bratranec It, Spiderman, Popoluška, Zvonilka, letuška, kovboj, pilot a mnohé iné masky. Dokonca nás navštívili aj čarodejnice. Ako sa neskôr ukázalo, jedna z čarodejníc nebola len taká obyčajná čarodejnica. Táto vedela aj čarovať. Nedala sa zahanbiť a ako zlatý klinec programu nám ukázala aj svoje čary. Kúzelný dym sa niesol celou miestnosťou a my sme sa báli, že sa v ňom niekto stratí. Ale nie, zostali sme všetci a s napätím sme vnímali všetky tie chemické kúzla, ktoré sú super ale dobré je, že sa pomocou nich nitko nemôže zmeniť na žabu.

Na deti čakal aj iný bohatý program. Najskôr predstavenie masiek, aby sme vedeli, kto je kto. Keďže to bol kresťanský karneval, tak sme si za sprievodu gitary zaspievali kresťanské piesne. Po modlitbe nasledovalo slovo, ktoré mal pre nás pripravené pán farár. Hovoril o odpustení a priateľstve a o tom ako naše špinané rúčky od hriechu a zla môže naozaj očistiť len Pán Ježiš. "Choď v pokoji, tvoja viera ťa uzdravila."

Potom už na deti čakal kopec hudby, tanca, hier a ako inak aj tombola. Zabávali sme sa až do večera. Každé dieťa si z karnevalu odnieslo spomienkový karnevalový diplom, svietiaci náramok a lentilky.

Ďakujem patrí všetkým, ktorí sa pričinili o to, aby sa karneval mohol uskutočniť.

Daniela Kozová