Všetko, čo robíme, je iba kvapka v mori, ale keby sme to nerobili, tá kvapka by tam chýbala.

(Matka Tereza)

Karneval 27.2.2011

PDF dokument Výklad
Highslide JS
Foto

Trvalo mi asi 10 sekúnd, kým som v maske rockovej hviezdy, ktorá nám podávala ruku hneď pri vchode, spoznala pána farára. Pod tou haldou laku na vlasoch upravených v štýle Depeche mode a v tmavých okuliaroch bol naozaj problém ho spoznať. Ale keď karneval tak karneval... Okrem rockovej hviezdy tu bola aj hviezda alebo kométa z oblohy.

Vo švíkoch praskajúcej karnevalovo vyzdobenej zborovej miestnosti sa to už hmýrilo priam až nespočetným množstvom masiek všetkého druhu od rozprávkových bytostí (Červená Čiapočka, princezné, šašo, Šehrezáda...), biblických postáv (Eva), cez celú plejádu zvieratiek (mačička, tigrík, korytnačka, žabka...) až po teroristu, ale aj príslušníka americkej armády aj so svojím predchodcom z rímskych čias. V prípade bojového konfliktu posledných spomínaných tu boli aj na slovo vzatí odborníci pripravení poskytnúť prvú pomoc – Dr. House aj so sestričkou. Boli tu aj Hrdinovia komiksových príbehov odhodlaní zasiahnuť proti zlu (Spiderman, Batman, Ninja korytnačka...). Detí v maskách bolo neúrekom (nielen detí). Hlad po slove bol ochotný zahnať šéfkuchár.

Hudby v podobe gitarových akordov a spevu na chválu Hospodina sa hneď na úvod ujala už spomínaná rocková hviezda. Spev a gitaru, ktoré dokázali zaujať dokonca aj nášho, zo zvedavosti neustále neposedného synčeka Adamka, vystriedalo hovorené slovo. Téma hovoreného slova bola v duchu karnevalu o maskách. O vlkovi oblečenom v kožuchu ovečky porozprával šéfkuchár Janko.

Highslide JS
Foto

Vďaka neustále napredujúcemu technickému pokroku bol na názornú ukážku ovečky využitý notebook. (V dnešnej dobe síce každý vie, ako taký notebook vyzerá a funguje, ale asi nie každý vie, ako taká ovečka v skutočnosti vyzerá.)

Ovečky na monitore postupne dostávali podobu tvárí jednotivých detí, čo znárňovalo, že všetci sme ovečky Pánove. Náš Pán sa o všetky svoje ovečky veľmi dobre stará a nedovolí zlému vlkovi, aby ktorejkoľvek z nich ublížil. Slovo opäť vystriedala hudba, tanec, predstavenie masiek a rôzne súťaže.

Hlad, ktorý sa pri tanci začal hlásiť, zahnal stôl prehýbajúci sa pod všelijakými dobrotami. Občerstvenie vystriedal spev a potom nasledovalo odmeňovanie masiek. Na každého čakal z machovej gumy vyrobený havo držiaci nádobku so sladkosťami. Okrem havka so sladkosťami na deti čakala aj obrovská torta.

Vďaka Pánu Bohu za požehnaný čas a za tých, ktorí sa postarali o nevšednosť nedeľného popoludnia.

A nech si v Benátkach nemyslia , že majú lepší karneval ako bol tu, v Badíne!


                                                                                                                                          Daniela Kozová