Najlepším spôsobom ako spoznať Boha je milovať čo najviac vecí.

(Vincent van Gogh)

Koncert skupiny Crossroads - 16.6.2013

Fotogaléria Fotogaléria

Crossroads, v preklade Rázcestie, je názov kresťanskej skupiny z cirkevného zboru z Banskej Bystrice. V rámci svojho turné Šla svetom láska v nedeľu 16.6.2013 odohrali koncert v evanjelickom kostole v Badíne. Koncert si prišli vypočuť aj starší, aj mladší aj tí najmladší. Crossroads spievali piesne z Evanjelického spevníka, ale trochu inak ako ich poznáme. Nie v sprievode organu, ale v sprievode gitár, bubnov a klávesov. A prečo piesne z Evanjelického spevníka? Pretože ich písali rôzni ľudia v rôznych obdobiach a vo rôznych krajinách. Najstaršia pieseň má viac ako 1000 rokov, najmladšia asi 5. Všetky spája jedno – sú na chválu Boha.

Za pekný duchovný a aj kultúrny zážitok kapele Crossroads ďakujeme. Ďakujeme aj Pánu Bohu za to, že ich drží po kope a že im to tak dobre hrá a môžu ľuďom zvestovať piesne na Jeho chválu aj takýmto spôsobom. Pán Boh im pomáhaj aj naďalej.

Ukončím časťou piesne, ktorá je tiež zo spevníka, ale nie je v repertoári kapely, zatiaľ. Nájdete ju v ES 569: „V Pánovi srdcia spoja sa, brat s bratom bude žiť, bo Jeho služba viaže nás, tak ako zlatá niť.“

Pripravila: Daniela Kozová