Boh má prácu pre každého človeka.

(Ernest Hemingway)

Mládežnícky tábor – Batizovce Tatry, august 2012- "Zakorenení v Kristovi"

Pár slov o tom, ako nás Pán Boh pod tatranskými štítmi učil prijímať dobré i zlé.            Fotogaléria Fotogaléria

V kalendári svieti 20.august 2012, deň, kedy začína našich 7 dní. Špeciálny týždeň v Batizovciach. Týždeň mládežníckeho tábora. Dlhoočakávaný tábor, ktorý sa koná každoročne, je pre nás mladých aktivitou, na ktorú sa celý školský rok tešíme.

Ako to už býva zvykom, napriek veľmi svedomitej príprave, nás neobišli menšie komplikácie. Mierne dramatický úvod tábora, kedy sme museli svižným krokom vystupovať zo zadymeného autobusu na Čertovici, sme zvládli s relatívnym pokojom. Pravdepodobne sme boli veľmi zapálení pre veci viery.

Po prekonaní prekážky prepravy sme dorazili náhradným minibusom do cieľa.

V Batizovciach, dedine rozprestierajúcej sa pod najvyššími štítmi Slovenska, sme našli ubytovanie v zborovom dome, ktorý sa stal naším domovom na najbližších 6 dní.

Pred tým, ako sme začali podnikať výpravy do veľkolepých Tatier a plniť ďalšie plánované aktivity, sme nemohli zabudnúť na narodeniny nášho pána farára. Veríme, že originálny darček, ktorý si vypočul priamo na ulici v rozhlase ho potešil. Slzy dojatia musel veľmi potláčať.

Naša prvá cesta za poznávaním sveta pod Tatrami viedla do kaštieľa v Strážkach. Obrazy na stenách tohto kaštieľa možno nezaujali každého, ale určite nikto nezabudne na sprievodcu, ktorý nás veľmi milo previedol prehliadkovou trasou. Otázka "Je tu niečo smiešne?" sa od sprievodcu len tak často nepočuje.

Majestátne hory, ktoré sme zatiaľ obdivovali len z diaľky, sme sa rozhodli navštívit počas dvoch celodenných výprav. Na túre sme smerovali svoje kroky k Popradskému plesu, pričom sme neobišli ani cintorín horolezcov. Po ceste k Štrbskému plesu neustále pútali našu pozornosť vysoké končiare naokolo. Pár odvážlivcov si nenechalo ujsť ani pohľad na svet zo skokanského mostíka.

Piatkovú výpravu sme plánovali začať v Tatranskej Lomnici, avšak pre nepriaznivé počasie, sme si vybrali menej náročnú cestu. Cesta Hrebeňovkou nám ušetrila sily. V turistických topánkach a veľkou chuťou vidieť ďalšie krásy prírody sme sa ponáhľali za tatranskými vodopádmi. Nenáročnú cestu s krátkym oddychom na Hrebienku sme zakončili v Starom Smokovci.

Aby sme sa mohli zdokonaliť aj v plávaní, navštívili sme plaváreň a vo Svite. Na záver výletu nás zlákalo AquaCity v Poprade, kde sme vyskúšali všetky farebné tobogany.

Neskoré večery nám spestrili zábavné hry pripravované osvedčeným animátorským tímom. Nemohla chýbať ani nočná hra, ručné práce a športová olympiáda.

Prípravu jedla sme zvládli výbornou organizáciou, ale aj zručnosťou a kuchárskym umením niektorých z nás.


ALE!!! Hlavný cieľ nášho tábora bol úplne iný, ako doteraz vymenované aktivity a výlety.

Každodenné ranné zamyslenia zamyslenia nás vždy naštartovali do nového dňa. Spievaním piesní sme s radosťou oslavovali Pána Boha a mohli sme niektorými potešiť aj ľudí na nedeľných Službách Božích v Batizovciach. Naše rozhovory s Bohom nás neustále k nemu približovali. Hlavným bodom programu každý deň boli slová, ktoré si pre nás pripravili Janko, Pali a pán farár. Ani únava z potuliek po horách nás neodradila od toho, aby sme s veľkým záujmom počúvali dôležité slová, ktoré nás určite duchovne naplnili. Našli sme v nich čo robiť v čase búrky, boli sme upozornení na parazitov našej viery, ale dostali sme aj návod ako sa zakoreniť v Kristovi . Verím, že každý z nás to bude aj aplikovať vo svojom živote.

Nepríjemné zdravotné problémy, nedovoli viacerým z nás si naplno vychutnať krásy prírody, ale aj atmosféru jedinečného spoločenstva. Napriek všetkým prekážkam sme prežili jedinečný týžden v blízkosti Toho, od ktorého prijímame to dobré, ale aj to zlé. Všetci dúfame, že ak Pán Boh dá, ako zvykneme hovoriť, o rok zorganizujeme opäť náš mládežnícky tábor.

"U ľudí je to nemožné, ale nie u Boha; lebo u Boha je všetko možné." Mk 10,27

Zuzana Hricová